Ръководният комитет на Европейския лидерски форум ще посети България за първи път, за да проведе среща с представители на българските евангелски среди. Събитието е планирано за 6 декември 2025 г. в хотел Метрополитън в София.
Целта на срещата е да се обсъдят визията, стратегията и въздействието на Европейския лидерски форум, както и възможностите той да подпомогне подготовката и насърчаването на християнските водачи в България. Организаторите посочват, че желаят да разберат по-добре нуждите на българското мисионерско поле и да потърсят начини за служение в подкрепа на местните църкви и християнски организации.
Европейският лидерски форум работи в партньорство с Европейския евангелски алианс. Неговата мисия е да обединява, подготвя и снабдява евангелски водачи за обновяване на библейската църква и за благовестване в Европа. На последната среща на форума в Полша са участвали 740 евангелски водачи, представляващи стотици църкви, християнски организации и обществени институции от различни европейски страни.
В срещата в София се очаква да участват членове на Ръководния комитет на форума от Италия, Норвегия, Германия, Швеция, Украйна, САЩ, Албания, Великобритания и Румъния. Поканата е отправена до ръководството на Българския евангелски алианс от името на Тони Майрик, вицепрезидент по стратегията и образованието към Forum of Christian Leaders.
